Спортивне душпастирство кам’янець-подільської дієцезії
м. Кам’янець-Подільський 32300, вул. Францисканська 2
+38 096 319 11 60
Турніри
Кубок св. Йосифа з волейболу 2018
24 лютого, 2018
Хмельницький

Євангеліє представляє нам св. Йосифа як чоловіка Марії і опікуна Спасителя – Ісуса Христа. Читач, який прагне знайти хоча одне слово сказане св. Йосифом буде розчарований. Адже Євангеліє не повторює жодного слова, яке сказав св. Йосиф. Однак він пристуній у важливих спасенних подіях. Ось деякі з них, які нам подіють лише два євангелисти – Матей і Лука:

 

Пішов також і Йосиф з Галилеї, з міста Назарету в Юдею, в місто Давида, що зветься Вифлеєм, бо він походив з дому й роду Давида, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна (Лк 2, 4-5)

 

 

 

Народження Ісуса Христа відбулося так: Марія, його мати, була заручена з Йосифом але, перед тим, як вони зійшлися, виявилося, що вона була вагітна від Святого Духа. Йосиф, її чоловік, бувши праведний і не бажавши її ославити, хотів тайкома її відпустити. І от, коли він це задумав, ангел Господній з’явився йому уві сні й мовив: “Йосифе, сину Давида, не бійсь узяти Марію, твою жінку, бо те, що в ній зачалось, походить від Святого Духа. Вона породить сина, і ти даси йому ім’я Ісус, бо він спасе народ свій від гріхів їхніх.” (Мт 1,18-21)

 

 

 

І пішли пастухи притьмом і знайшли Марію, Йосифа й дитятко, що лежало в яслах (Лк 2,16)

 

 

Ангел Господній з’явився вві сні Йосифові й каже: “Устань, візьми дитятко і його матір, і втікай в Єгипет, і перебудь там, поки я тобі не скажу, бо Ірод розшукуватиме дитя, щоб його вбити.” Вставши Йосиф, узяв уночі дитятко та його матір і пішов у Єгипет, де перебув до смерти Ірода (Мт 2,13-15)

 

saint joseph

 

Хто такий св. Йосиф?
Апокрифи кажуть, що він був удівцем похилого віку й погодився на «призначення» місцевої юдейської спільноти – стати чоловіком (опікуном) дівчині-сироті, чиї батьки давно померли. Не всі біблеїсти погоджуються з легендою про похилий вік Йосифа. Вона може бути лише «людським відгуком», своєрідним приквелом, що постав заради підкріплення ідеї про відсутність їхнього подружнього співжиття та, відповідно, чистоти Марії. Євангелія виводять його родовід від царя Давида, але у Матея і Луки по-різному, тож «біографії» як такої ми не знайдемо. Це лише загальний доказ його походження з роду Давида. Професію Йосифа також визначають по-різному: від теслі до землеміра. Востаннє ми зустрічаємо спомин про нього, коли Ісусові було 12, батьки взяли Його з собою на свято, а потім шукали серед родичів. Після цього, загально вважається, Йосиф відійшов зі світу. Для новозавітного, християнського мислення важливо те, що він був «праведний, справедливий, хороший» – dikaios. У чому ж полягала праведність Йосифа? – він не захотів… бути праведним. За юдейським законом, він був зобов’язаний оголосити вагітність зарученої з ним Марії, що виникла ще до їхнього подружнього життя, щоби громада її забила камінням на смерть. Така бо є праведність того, хто дотримується Закону. Йосиф же задумав потайки відпустити свою Наречену. Праведність відповідно до духа Христового – це «милосердя хочу більше, ніж жертви». Про історію спасіння складно говорити, що «було би» так чи інакше; але, можливо, якби Йосип був праведний у старозавітному сенсі, то Бог знайшов би як урятувати Сина і Діву, але ангел би до Йосипа не прийшов. День урочистості св.Йосифа, імовірно, пов’язаний з давньоримським святом богині Мінерви – покровительки ремесел. Його відзначали 19 березня разом зі святом Юпітера і Юнони – покровителів столиці й держави. Мірою того, як християнство навертало людей, «навертався» і календар. Розвиткові літургійного культу св.Йосифа сприяла активна діяльність францисканців, зокрема, сам Папа Сикст IV (колишній францисканець) ввів це свято 1479 року в церковний календар. Папа Григорій XV оголосив його 1621 року літургійно встановленим днем спомину, Бенедикт ХІІІ включив 1726 року ім’я Йосифа в Літанію до Всіх Святих, а Пій ІХ встановив 1847 року свято св.Йосифа – Покровителя Церкви. В іконографії св.Йосиф представлений з Дитятком Ісус на руках, лілією в руці. Його атрибути – теслярське знаряддя, міх з водою, посох мандрівника, розквітлий пагін (Єссеїв), світильник, виноград.
Джерело: CREDO

 

Літургійний спомин припадає на 19 березня.

 
ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ТУРНІРІ?

Парафіяльні команди з Кам’янець-Подільської дієцезії, а також команди з інших дієцезій.
Вікова категорія: хлопці і чоловіки (від 18 років, окрім того, у команді можуть грати молодші гравці, але їхня кількість не повинна перевищувати більше ніж трьох)

 

 

КОЛИ?
24 лютого 2018 року

 

 

ДЕ?
Парафія Христа Царя Всесвіту
Проспект Миру 55
м. Хмельницький

 
ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ?
Реєстрація для участі у турнірі триватиме до 11 лютого 2018 року у два етапи:

І етап – реєстрація за телефоном:
о. Олександр Бурмістров +38 096 319 11 60
Карвацький Юрій + 38 097 16 32 542

ІІ етап – реєстрація під час турніру:
1. заявка команд із підписом і печаттю настоятеля парафії;
2. якщо гравець вперше бере участь – має пред’явити паспорт
3. під час реєстрації має бути присутня уся команда
4. команди беруть участь в усій програмі

 
ЯКИЙ ПЛАН ТУРНІРУ?

9.00 – реєстрація команд

9.30 – Служба Божа

Опісля Літургії почастунок і жеребкування команд для участі у турнірі

10.30 – конференція: «Святий Йосиф: приклад для хлопців і чоловіків чи …?»

12.00 – 18.00 – 2 волейбольні турніри:

1. Кубок св. Йосифа для хлопців і чоловіків
2. Кубок Матері Божої Летичівської для дівчат

Ігри відбуватимуться у спортивному залі. Адреса даного об’єкта буде повідомлена під час жеребкування команд.

18.00 – нагородження, роз’їзд команд

 

 

ЧИ КОМАНДИ ВНОСЯТЬ ВНЕСОК?
Так. Кожна команда жертвує для участі у турнірі 300 гривень. Дана сума покриває лише частину витрачених коштів для проведення турнірів. Решту коштів покриває Відділ Спортивного Душпастирства і спонсори.

 

 

АРХІВ ТУРНІРІВ
Дивіться тут: Кубок П’єр Джорджіо Фрасаті 2017.