Спортивне душпастирство кам’янець-подільської дієцезії
м. Кам’янець-Подільський 32300, вул. Францисканська 2
+38 096 319 11 60
Наші новини
«CHRISTEROS» – чемпіон Кам’янець-Подільської дієцезії з футболу
5 жовтня 2016, 22:02

11-12 липня 2016 року у Хмельницькому вже вп’яте відбувся Дієцезіальний чемпіонат з футболу серед парафіяльних команд Кам’янець-Подільської дієцезії.

Чемпіонат зібрав 13 парафіяльних команд, які протягом двох днів боролися за звання чемпіона дієцезії. Варто зазначити, що інтрига та шалені емоції не залишали чемпіонат ні на мить.

 

… і був перший день

Спочатку усі команди мали зареєструватись для участі у турнірі. Згодом розпочалась урочиста частина відкриття. Привітання команд провів о. Олександр Бурмістров разом із вболівальницею команди «Cathedra» – Анею. Опісля відбулася урочиста Літургія, яку очолив єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам’янецької дієцезії. Єпископ не тільки очолив Службу Божу, але і був присутній на перших матчах команд, і саме він зробив перший удар по м’ячу.

Усі матчі відбувалися у чотирьох групах:

 

Група А: «Catedra» (м. Кам’янець-Подільський), «Архангели» (м. Дунаївці), «Конкордія» (смт. Стрижавка), «Fortes» (м. Хмельницький)

Група В: «Magnificat» (с. Мурафа), «Fraternitas» (м. Шепетівка), «Vita Corda» (м. Кам’янець-Подільський)

Група С: «Сіон» (м. Хмельницький), «ВДС» (м. Городок), «Christeros» (м. Шаргород)

Група D: «Camino» (м. Хмельницький), «Давид» (с. Маниківці), «Agema Dei» (м. Жмеринка).

 

І хоча команди запекло боролися між собою, прикладаючи масу зусиль задля такої приємної перемоги, та на полі була відчутна братерська гра, підтримка і пошана до суперника. З кожної групи в наступний тур, чвертьфінал, виходило лише дві команди. Саме це стало стимулом для боротьби, адже всі хотіли пройти далі. Першого дня зовсім трохи до виходу з групи не вистачило командам «Catedra», «Fortes», «Vita Corda», «ВДС» і «Agema Dei», які і покинули турнір.

Перший день Чемпіонату не завершився на футбольному майданчику. Саме тому уже після такого важкого, напруженого ігрового дня усі команди, а також їхні вболівальники, зібралися, щоб разом відпочити. Смачна ковбаска, танці та інші забави допомогли чудово провести час, поспілкуватись, познайомитись та просто відпочити.

Також відбулася зустріч капітанів і жеребкування команд, які пройшли у чвертьфінал. За допомогою Уляни Місюрської, дівчинки, яка спеціально приїхала на турнір аж з Німеччини, де зараз бореться із раком, були визначені пари-суперники. Ними стали:

«Архангели» – «Camino»

«Сіон» – «Конкордія»

«Magnificat» – «Давид»

«Fraternitas» – «Christeros»

Після жеребкування команди ще довго спілкувалися між собою, обговорюючи матчі, ігрові моменти і цікаві ситуації.

 

День другий – новий чемпіон

 

День розпочався від Служби Божої. Під час проповіді о. Олександр Бурмістров наголошував, що людське життя повинно давати плоди, приносити якусь користь для світу. Він підкреслював, що за допомогою Бога це стане можливим, як тільки кожен навчиться виділяти місце для Бога  у своєму житті.

 

Ігри відбувалися у дуже напруженій боротьбі. До півфіналу пройшли 4 команди: «Архангели», «Сіон», «Magnificat» і «Christeros». Хмельницька і Дунаєвецька команди втратили шанс поборотись за золото та срібло, тому саме вони зустрілися у матчі за третє місце. Сильнішими виявились чемпіони попереднього року – «Архангели». Матч завершився із рахунком 9:0.

 

У фіналі великою несподіванкою стала команда «Christeros» із Шаргорода. Хоча усі думали, що команда із Мурафи «Magnificat»  – чемпіон І Дієцезіального чемпіонату – зуміє завоювати трофей знову, однак шаргородські гравці показали свій незламний характер. Хлопці програючи 1:0 зуміли зібрати усі сили і таки виграти фінальний матч із рахунком 1:3. Таким чином команда із Шаргорода вперше у своїй історії стала чемпіоном нашої дієцезії. Окрім перехідного Кубку, який команда зберігатиме протягом року у своїй парафії, переможці отримали Сертифікат для отримання футбольної форми для своєї команди.

 

Під час церемонії нагородження були вручені нагороди найкращим гравцям Дієцезіального чемпіонату:

 

  1. кращим воротарем став Муляр Юрій із «Сіону»,
  2. кращим гравцем – Ковальський Олександр із Мурафи,
  3. кращим бомбардиром (12 голів) став Пантелєєв Сергій із «Конкордії».

 

Окрім того, відбувся також підсумок сезону. Гравці та вболівальники на сторінках Відділу Спортивного Душпастирства у соціальних мережах «VKontakte» і «Facebook» голосували за найкращих гравців у 2015-2016 спортивно-євангелізаційному сезоні. Результати голосування такі:

 

  1. кращий воротар – Севастьянов Юрій із «Конкордії» (смт. Стрижавка),
  2. кращий гравець – Сікора Вадим із «Давиду» (м. Маниківці),
  3. бомбардир сезону – Крищуцький Андрій також із «Давиду» (м. Маниківці).

 

о. Олег Жарук