Спортивне душпастирство кам’янець-подільської дієцезії
м. Кам’янець-Подільський 32300, вул. Францисканська 2
+38 096 319 11 60
Інші новини
ПАПА ФРАНЦИСК ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ІНКЛЮЗИВНОГО СПОРТУ
5 листопада 2017, 10:27
 
«У спорті завжди існують чудові історії, які розповідають про людей, що завдяки йому вибралися з умов маргінальності та бідності, з поранень та нещасть», – сказав Папа Франциск, приймаючи у Ватикані у п’ятницю, 13 жовтня 2017 р., учасників турніру так званого «Об’єднуючого футболу» та форуму, організованого Комітетом Спеціальної Олімпіади.
 
Належачи до найпопулярніших командних спортивних змагань, футбол залишається таким також і в середовищі Спеціального олімпійського руху, в рамках якого проводяться змагання осіб з розумовими відхиленнями. Одним з видів діяльності цього руху є також «об’єднаний спорт», в рамках якого разом грають люди з розумовими вадами та без.
 
Вітаючи гостей, Святіший Отець звернув увагу на те, що вони представляють спорт, який «відчиняє очі та серця на цінність та гідність тих людей, які в іншому випадку залишались би об’єктами упередження та виключення». А відзначивши нагоду «наново ствердити важливість об’єднувального спорту», Папа зауважив, що ця «прекрасна дійсність» підтримує надію на «позитивне й плідне майбутнє спорту».
 
«Не втомлюйтеся показувати світові спорту своє спільне заанґажування в будування більш братерських суспільств, в яких люди можуть зростати та розвиватися, повністю здійснити свої вміння. В цьому сенсі спорт є однією з універсальних мов, що долає культурні, суспільні, релігійні та фізичні відмінності, уміючи поєднувати людей, вчиняючи їх учасниками тієї самої гри, головними дійовими особами перемог та поразок», – сказав Папа, додаючи:
 
«З боку Церкви не забракне підтримки та заохочення для цих ініціатив, пов’язаних із світом спорту, що сприяють добру людей та спільнот. У дійсності, в спорті завжди існують чудові історії, які розповідають про людей, що завдяки йому вибралися з умов маргінальності та бідності, з поранень та нещасть. Ці історії показують нам, як рішучість та характер окремих осіб може стати причиною натхнення та заохочення для багатьох, в усіх аспектах їхнього життя».