Спортивне душпастирство кам’янець-подільської дієцезії
м. Кам’янець-Подільський 32300, вул. Францисканська 2
+38 096 319 11 60
Інші новини
Іспанський футбольний клуб усуває хрест з емблеми в арабських країнах
31 січня 2017, 23:02

Легендарний іспанський футбольний клуб «Реал Мадрид» відмовиться від хреста на емблемі заради реалізації фірмової продукції на Близькому Сході.

 

Продукцію з символікою команди почнуть продавати в країнах Близького Сходу

Футбольний клуб співпрацює з компанією Marka, яка придбала права на виробництво та продаж продукції з символікою «Реала» в країнах Близького Сходу. Згідно з умовами контракту, «Реал» погодився прибрати хрест з корони, зображеної на їхньому гербі.

 

«В країнах Перської затоки потрібно бути обережними, тому що тут чутливо ставляться до будь-якого зображення хреста», — заявив віце-президент Marka Халед аль-Мхеірі. Хрест приберуть лише з емблеми, яку будуть наносити на продукцію для продажу в країнах Близького Сходу. Емблема самого клубу не зміниться.

 

«Реал Мадрид» планує заробити на емблемі без хреста близько 50 мільйонів євро.

 

Це вже не вперше «Реал» усуває хрест з емблеми: раніше це також робилося під час будівництва Real Madrid Resort Island в Об’єднаних Арабських Еміратах у 2014 році у рамках порозуміння зі своїм торговим партнером — Національним банком Абу-Дабі. Тоді це викликало протести членів та вболівальників іспанського клубу.

 

Нині католицьке товариство «Enraizados» (Вкорінені) розпочало кампанію зі збору підписів, аби не усувати хрест з емблеми в арабських країнах. У той час, коли християн переслідують у багатьох країнах Африки та Азії, Флорентіно Перес [президент клубу] вирішив усунути хрест, щоби не втратити багатомільйонний контракт. Цим рішенням «Реал Мадрид» повертається спиною до 800 тис. християн, які живуть в Об’єднаних Арабських Еміратах, а це 12,6% мешканців, — йдеться у заяві «Enraizados».

 

Активісти нагадують, що футболісти «Реалу» завжди грають у футболках із емблемою з хрестом і ніхто ніколи не висловлював спротиву стосовно цього. Крім того, хрест розміщено на прапорах багатьох європейських країн. І влада країни не усуває хрест із прапору, коли до неї приїжджають делегації з мусульманських країн.

 

«Реал Мадрид» — це не перший європейський футбольний клуб, який усуває християнський символ під натиском мусульманських бізнесових партнерів. ФК «Барселона» усунув з емблеми хрест св. Юрія, аби продавати більше футболок у мусульманських країнах.

 
Barcelona-2012

 

А французький клуб «Paris Saint Germain», що належить до Королівської родини Катару, також змінив свій герб, усунувши королівську колиску.

 

paris2

 

Цей елемент вважається образливим в арабському світі, тому що він пов’язаний із династією, яка брала участь у Хрестових походах.

 

Джерело: CREDO